Odchudzanie- zrób to z głową!

17 sierpień 2021 Bez kategorii

W momencie podjęcia decyzji o rozpoczęciu odchudzania często nie wiemy od czego zacząć. Myślimy, że aby schudnąć trzeba jeść głodowe porcje lub co gorsze- nie jeść wcale. Oczywiście, kilogramy na początku stosowania takiej diety bardzo szybko tracimy, ale należy pamiętać, że jest to w dużej mierze kwestia utraty wody metabolicznej, a nie tkanki tłuszczowej. Nieumiejętne rozpisane diety często bywają źle zbilansowane pod względem podaży składników odżywczych, co może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi, dlatego warto udać się do specjalisty w Kędzierzynie Koźlu lub Krapkowicach.

Prawidłowo skomponowana dieta jest podstawą leczenia otyłości i nadwagi, ale także kluczem do dobrego samopoczucia i utrzymania zdrowia na długie lata. Polega na zachowaniu odpowiednich proporcji w spożyciu składników pokarmowych oraz na ograniczeniu energii dostarczanej wraz z pożywieniem (dostosowanej do naszego trybu życia). Dietetycy w Kędzierzynie-Koźlu oraz w Krapkowicach ostrzegają, że nieodpowiednio zbilansowany jadłospis może doprowadzić do:
Pogorszenia kondycji skóry
Huśtawki nastrojów
Problemów trawiennych
Niedożywienia
Osłabienia
Utraty miesiączki
Nieustannego głodu
Zaburzeń odżywiania

Kobiety są znacznie bardziej wrażliwe na restrykcje dietetyczne niż mężczyźni ze względu na złożony układ hormonalny, dlatego tak ważne jest, aby nasza dieta była odżywcza. Jeśli chcesz nauczyć się jeść i chudnąć, zapisz się na wizytę już dziś!
Krapkowice 570-057-005, Kędzierzyn-Koźle 730-565-661