MOTYWUJEMY I WSPIERAMY NASZE PACJENTKI W REALIZACJI CELÓW !

22 Luty 2019 Bez kategorii

WIOSNA TUŻ TUŻ…

Nadchodząca wiosna  to doskonały czas na przeprowadzenie kuracji detoksykującej. Po zimie ubogiej w świeże warzywa i owoce Twoje  ciało może nie funkcjonować poprawnie. Obciążenie organizmu toksynami, znajdującymi się np. w spalinach, lekach, alkoholu i przetworzonej żywności czy wydzielającymi się podczas stresu dodatkowo zaburza jego właściwe działanie. Poszarzała cera, uczucie zmęczenia, nawracające infekcje, wzdęcia czy problemy z koncentracją to znak, że warto abyś zastosowała  kurację oczyszczającą!

Nasz program BĄDŹ SZCZUPŁA! pomoże zrealizować Ci wiosenne plany i radzi, co zrobić, aby osiągnąć wiosenny sukces :

1) Pij około 1,5 litra wody dziennie. To absolutne minimum, aby oczyścić organizm i przygotować go do WIOSNY. Odpowiednia ilość przyjmowanych płynów pozwala przyspieszyć przemianę materii i pozbyć się nagromadzonych w organizmie zapasów wody.

2) Zamień wysoko przetworzone pokarmy na świeże warzywa i owoce. Teraz nie masz wymówki – na straganach pojawia się ich coraz więcej. Zamień ciężkie  smażone dania na lekką sałatkę z warzywami, a w ramach przekąski zamiast batonika wybierz np. jabłko.

3) Napędzaj metabolizm. Szczególnie teraz, gdy czasu do WIOSNY nie pozostało wiele, zadbaj o odpowiednią ilość błonnika w diecie i staraj się jeść regularnie 5 małych posiłków dziennie. To bardzo ważne, aby pilnować wyznaczonych godzin posiłków.

4) Staraj się wykorzystać wolną chwilę na aktywność fizyczną. Częste spacery, basen, zumba – zamień komunikację miejską na rower. Ruch nie tylko zapewni dobre samopoczucie, ale przyczyni się też do redukcji tkanki tłuszczowej, a w połączeniu z odpowiednią dietą, pomoże ukształtować naszą sylwetkę tak, aby była w pełni gotowa na nadejście WIOSNY.