Dominik 1 rok terapii
- 40 kg
Lżejsi.pl
Lżejsi.pl
Szczupłą sylwetkę możesz mieć w każdym wieku, jednak zmienia się droga do jej osiągnięcia.

Co Pana skłoniło do rozpoczęcia kuracji odchudzającej?

Pracuję po 12 godzin dziennie albo i dłużej. Było mi trudno stać na nogach. Cały ciężar ciała opierał się na nogach i przestały wytrzymywać. Teraz, kiedy mam kilka kilogramów mniej, nogi dalej mnie poniosą. Czuję się lepiej.

 

Co najbardziej motywowało Pana do działania?

Najważniejsze jest zdrowie. Różnicę widziałem już po pierwszym tygodniu. Lepiej się czułem, miałem więcej energii. Najbardziej motywowali mnie moi współpracownicy, którzy mówili, że i tak nie dam rady – dopóki nie zobaczyli moich rezultatów po miesiącu. Wtedy zmienili zdanie i doradzali, abym nie przerywał kuracji. Rodzina również bardzo mnie wspierała – mama, tata, siostra.

Czy zdarzały się chwile słabości?

– miałem dwa kryzysy podczas swojej kuracji. Pierwszy ,,złapał” mnie w drugim miesiącu. Miałem ochotę zjeść wszystko, na cokolwiek nie spojrzałem – ale wtedy powiedziałem sobie NIE. Oszukałem żołądek wodą, zjadłem owoce i mi przeszło. Drugi kryzys miałem pod koniec diety. Zjadłem wtedy sałatkę, wypiłem spore ilości wody i poradziłem sobie.

Co okazało się dla Pana największą trudnością podczas odchudzania?

– przyzwyczajenie się do nowych nawyków żywieniowych. Kiedyś jadłem same tłuste potrawy. Stwierdziłem, że koniec z tym. Z dnia na dzień odrzuciłem to wszystko, również słodycze, gazowane, słodkie napoje.

Co Pan czuje kupując ubrania o kilka rozmiarów mniejsze niż dotychczas?

– czuję satysfakcję i samozadowolenie. Kiedyś kupowałem ubrania XXXl i były dla mnie za małe. Teraz mieszczę się w rozmiar L.

Co powiedziałby Pan osobom, którym trudno się zmotywować do podjęcia kuracji, ale chciałyby zmienić swoje życie, tak jak Pan?

– najważniejsze jest to, abyśmy sami chcieli. To wszystko zależy od naszej woli. Kiedyś odchudzałem się ,,na własną rękę” i po miesiącu wylądowałem w szpitalu. Postanowiłem umówić się na wizytę do dietetyka Naturhouse w Krapkowicach. Ludzie patrzyli na mnie i pytali, jak to jest możliwe, aby w tak krótkim czasie zrzucić tyle kilogramów. Osobom, które zmagają się z nadwagą życzę powodzenia.

Zaprezentowane na naszej stronie rezultaty redukcji wagi to wyniki indywidualne poszczególnych osób. Osiągnięcie takich samych wyników przez innych nie jest gwarantowane.