Grzegorz 12 miesięcy terapii
- 45 kg
Lżejsi.pl
Lżejsi.pl
Szczupłą sylwetkę możesz mieć w każdym wieku, jednak zmienia się droga do jej osiągnięcia.

Zmiana na lepsze!

Początek roku charakteryzuje się rozpoczynaniem wielu postanowień. Najczęściej wymienianym jest utrata masy ciała. Jednak większości z nas po czasie traci motywacje i przestaje wierzyć w swoje możliwości, przekładając je na tak zwane “później”.

Efektem tego jest niezadowolenie z siebie oraz złość, która powoduje frustracje przyczyniające się do zwiększania codziennego stresu a nawet depresji.

Jednak są osoby, które realizują swoje marzenia. Przykładem jest pan Grzegorz, któremu udało się schudnąć 45 kg, dzięki pomocy dietetyka z Kędzierzyna-Koźla. Jak tego dokonał? Dowiedzcie się sami!

Co Pana skłoniło do podjęcia decyzji o odchudzaniu ? 
Postanowiłem przejść na dietę, gdyż rozpoczynałem studia. Byciem studentem jest najlepszym etapem w życiu i nie chciałem aby moja waga była ciężarem i odbierała mi pewność siebie. Również zdawałem sobie sprawę z tego, że otyłość przyczynia się do występowania wielu chorób, których chciałem uniknąć.

Jakie były Pana największe obawy odnośnie diety – czy te obawy się spełniły ? 
Największą moja obawą było wejście na wagę, gdyż martwiłem się o brak spadków. Można powiedzieć, że nigdy do czegoś takiego nie doszło, gdyż wzrost na wadzę miałem tylko raz w przeciągu całej kuracji. Martwiłem się również, że dieta nie będzie przynosiła rezultatów, a zrzucenie takiej ilość kilogramów jest niemożliwe – ale tutaj kompletnie się myliłem, a obawy były zbędne.

Co Panu odpowiadało na diecie ? 
Jedzenie! Spożyłem różne potrawy których nigdy w życiu nie jadłem i sam się dziwiłem, że dieta może być taka smaczna. Nigdy również nie chodziłem głodny -co dla mnie było ważne.

Czy uważa Pan, że regularne wizyty pomogły Panu w utracie aż tylu kilogramów ?
Tak, wydaje mi się, że regularne wizyty, monitorowanie wyników i ustawianie diety na bieżąco jest kluczowe do uzyskania sukcesu na diecie. Rozmowy z panią dietetyk mobilizowały mnie do dalszych działań, wspierały w utrzymaniu diety i pomagały w rozwiązywaniu problemów żywieniowych. Częste wizyty szybko nauczyły mnie systematyki i wykreowały silną wole.

Czy kuracja nauczyła Pana czegoś nowego co wykorzysta Pan w przyszłości ?
Tak, przede wszystkim nauczyłem się zdrowo i smacznie jeść. Nowe przepisy, poznane w czasie diety wykorzystuję po dzień dzisiejszy. Nauczyłem się również samokontroli i nie jadam już wszystkiego co popadnie.

Czy coś się zmieniło w Pana życiu po kuracji ( jeśli tak to co ? )
Można powiedzieć, że zmieniło się wszystko. Przede wszystkim zmieniłem garderobę. Znajomi jak i rodzina (której nie spotykam na co dzień) czasem mnie nie poznają. Czuję się ze sobą lepiej i nie wstydzę się przebywać w szerokim gronie ludzi. Zacząłem również swobodnie biegać i poprawiłem swoją kondycję.
Cieszą mnie słowa innych kiedy mówią mi, że wyglądam bardzo dobrze. Najbardziej jednak ucieszyły mnie słowa, iż mogę być przykładem dla innych. Wypracowany sukces utrzymuje się po dzień dzisiejszy!

 

Zaprezentowane na naszej stronie rezultaty redukcji wagi to wyniki indywidualne poszczególnych osób. Osiągnięcie takich samych wyników przez innych nie jest gwarantowane.