Jak wrócić do formy?

5 grudzień 2018 Diety

Jedząc wiele różnych potraw, których na co dzień nie spożywałaś  możesz  CZUĆ SIĘ OCIĘŻALE. Dobrze wtedy w kolejnych dniach wprowadzić produkty ŁATWOSTRAWNE, które nie będą dodatkowo obciążać Twojego układu pokarmowego.

Pamiętajmy, iż dania świąteczne z reguły obfitują w spore ilości tłuszczu z tego względu w kolejnych dniach zwracajmy uwagę na ILOŚĆ oraz JAKOŚĆ DODAWANEGO przez nas TŁUSZCZU do potraw. Nie możemy go całkowicie wyeliminować, jednak starajmy się go DODAWAĆ NA SUROWO do potraw. W tym przypadku zdecydowanie unikajmy dań smażonych. Dodanie oleju do surówek zwiększy przyswajalność witamin A,D, E, K.

Przygotowując obiad zdecydowanie powinniśmy postawić na GOTOWANIE W WODZIE CZY TEŻ NA PARZE, gdyż smażenie na głębokim tłuszczu jest ciężkostrawne.

Częstym problemem po powrocie do pracy po świątecznej przerwie stanowi BRAK CZASU. Zdarza się nie jednemu z nas, że po dłuższym wolnym musimy nadrobić zaległości, wtedy to też możemy nie mieć czasu na PRZYRZĄDZANIE SKOMPLIKOWANYCH DAŃ. JAKIE masz ROZWIĄZANIE dla tych osób?

Rozwiązanie powinno być SZYBKIE i PROSTE, by każdy sobie poradził. W tej sytuacji postaw na LUNCH BOX. Zabierz ze sobą do pracy pudełko z jedzeniem. Nie komplikuj sobie życia, tylko wybierz prostotę. Tak naprawdę w takim pudełku może znaleźć się wszystko.

Mówiąc wszystko – co masz na myśli? Jak powinien wyglądać ODPOWIEDNI lunch box?

Jak zawsze musimy pamiętać o RÓŻNORODNOŚCI swoich posiłków tzn. wybierać produkty z każdej grupy, gdyż wtedy najprawdopodobniej UNIKNIEMY NIEDOBORÓW witamin i składników mineralnych – co też UCHRONI nas PRZED ewentualnym PODJADANIEM.

Przede wszystkim zwróćmy uwagę by w lunch boxie znalazły się produkty zbożowe pełnoziarniste, gdyż są bogatym źródłem błonnika, który POBUDZA PERYSTALTYKĘ JELIT, co jest istotne w okresie poświątecznym. Zamiast świątecznych przekąsek np piernika wybierzmy warzywa i owoce np. kawałki jabłka, marchewki. Zdrowym rozwiązaniem będą też nasiona np. słonecznika czy tez dyni.

Czy oprócz tego są jeszcze inne produkty, którymi możemy WSPOMÓC NASZ UKŁAD POKARMOWY?

Pozytywny wpływ na czas pasażu jelitowego czy też odpowiedni rozwój mikroflory jelitowej zapewniają nam PROBIOTYKI, dlatego dobrym rozwiązaniem będzie włączenie bakterii probiotycznych, które znajdują się m.in. w produktach fermentacji mlekowej takich jak np. kefir czy maślanka. Dodatkowo WSPOMOGĄ NASZĄ ODPORNOŚĆ w okresie zimowym.

Każdy produkt ma swoje prozdrowotne działanie, dlatego też MĄDRY WYBÓR produktów żywieniowych może uchronić nas przed licznymi dolegliwościami przewodu pokarmowego – dzięki temu szybciej powrócić do swojej przedświątecznej formy!

Zapraszamy Naturhouse Opole Nowy Punkt ul. Oleska 117 A (bezpłatny parking)